CWTS Leiden Ranking Open Edition 2024 – pozycja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

16.10.2024 - 12:48 aktualizacja 16.10.2024 - 12:48
Redakcja: K.S

Ukazały się wyniki rankingu CWTS Leiden Ranking Open Edition 2024. CWTS Leiden Ranking Open Edition umożliwia kreowanie rankingu na podstawie wybranego kryterium. Domyślnie klasyfikacja opiera się na liczbie publikacji z lat 2019–2022 (wskaźnik impact P).

Zgodnie z tymi parametrami, w najnowszej edycji rankingu Uniwersytet Śląski w Katowicach zajął 3. miejsce w regionie, ustępując jedynie Politechnice Śląskiej i Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu.

W klasyfikacji dziedzinowej odnotowaliśmy awans w kategorii Social sciences and humanities – z 12. na 10. miejsce. W dziedzinie Life and earth sciences utrzymaliśmy 11. pozycję, będąc liderem w naszym regionie.

Zestawienie CWTS Leiden Ranking Open Edition opiera się na otwartych danych z OpenAlex, oferując pełną przejrzystość w ocenie naukowych osiągnięć ponad 1500 czołowych uniwersytetów z całego świata.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie CWTS Leiden Ranking Open Edition 2024.

na biurku leży stos książek