03.10.2024 - 09:53 aktualizacja 03.10.2024 - 13:48
Redakcja: PK

Dofinansowanie na organizację Twojej inicjatywy – zgłoś się do pasma Miasto-Region-Akademia! Nabór zgłoszeń trwa do 9 października br.

Zachęcamy wszystkich pracowników i pracowniczki, a także osoby studiujące i doktoranckie Uniwersytetu Śląskiego do zgłaszania inicjatyw do programu Miasto-Region-Akademia, realizowanego w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

O włączenie do programu obchodów EMNK oraz o dofinansowanie mogą ubiegać się organizatorzy, którzy mają pomysł na realizację:

• inicjatywy wynikającej ze statutowej działalności UŚ, takiej jak: wydarzenie naukowe, popularnonaukowe, konferencja naukowa, kongres, wydarzenia muzyczne, kulturalne, festiwale, inicjatywy społeczne, rekreacyjne oraz inne, w tym wydarzenia i inicjatywy, które podejmowane są cyklicznie;

Do 5 października br. można zgłaszać swoje inicjatywy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Wprowadzone zostały nowe zasady zgłaszania inicjatyw do pasma Miasto-Region-Akademia – należy zapoznać się z kosztami kwalifikowalnymi.
Szczegółowe informacje na temat zasad finansowania znajdują się w zarządzeniu rektora nr 101/2024 (Zarządzenie Rektora nr 101/2024 (us.edu.pl)). Szczególną uwagę prosimy zwrócić na rodzaje kosztów kwalifikowalnych oraz kwoty, które na ich realizację są przeznaczone. Tylko te koszty będą dofinansowywane.

Szczegółowe informacje dotyczące Miasto-Region-Akademia oraz zasady współpracy dostępne są na stronie: us.edu.pl/pasmo-miasto-region-akademia.

Zdjęcie przedstawia kobietę na polu namiotowym