Dr Mariola Paruzel-Czachura, prof. UŚ nominowana do nagrody USERN 2024

31.07.2024 - 11:49 aktualizacja 05.08.2024 - 16:22
Redakcja: OO

Dr Mariola Paruzel-Czachura, prof. UŚ z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została nominowana jako jedna z 10 naukowców w obszarze nauk społecznych do międzynarodowej nagrody USERN 2024, pokonując ponad 90 000 kandydatów z całego świata. Nagroda ta jest ogromnym wyróżnieniem w środowisku naukowym.

Na tym etapie konkursu oprócz decyzji komisji liczą się również głosy publiczności, które można oddawać bezpłatnie za pośrednictwem formularza. Zachęcamy do głosowania! Głosy można oddawać do 7 sierpnia.

Na stronie można zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów. Kluczowe osiągnięcie dr Marioli Paruzel-Czachury, prof. UŚ dotyczy badań nad wpływem alkoholu na podejmowanie decyzji moralnych.

Nagroda USERN to coroczne międzynarodowe wyróżnienie ustanowione przez USERN Congress. Jest przyznawana młodym naukowcom i badaczom poniżej 40 roku życia za ich nowatorskie osiągnięcia w zakresie edukacji naukowej i badań w służbie ludzkości w pięciu dziedzinach: naukach formalnych, fizyczno-chemicznych, biologicznych, medycznych i społecznych. Nagrody zostaną wręczone 10 listopada w Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju.

Dr Mariola Paruzel-Czachura, prof. UŚ

Dr Mariola Paruzel-Czachura, prof. UŚ | fot. Julia Agnieszka Szymala