Kolejne spotkanie z cyklu „Papier bije piksele”

05.08.2016 - 11:43 aktualizacja 05.08.2016 - 11:43
Redakcja: admin

10 września 2016 r. o godz. 12.00 w Pałacu Mieroszewskich (Będzin, ul. gen. Karola Świerczewskiego 15) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Papier bije piksele”. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie album wydawnictwa Taschen „Księga Polaroida. Wybór z kolekcji fotograficznej firmy Polaroid” (2011). Podczas spotkania będzie można poznać historię fotografii natychmiastowej, która po raz pierwszy została zaprezentowana przez amerykańską firmę Polaroid w Nowym Jorku w roku 1947. Technika polaroidowa zyskała popularność dzięki funkcji umożliwiającej błyskawiczne wywołanie zdjęcia, bezpośrednio po wyzwoleniu migawki.

Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjno-warsztatowy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do 31 sierpnia pod adresem e-mail: mhalasik@muzeum.bedzin.pl.

Organizatorem spotkania jest Fundacja dla Filmu i Fotografii, której członkinią jest dr Justyna Budzik, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Filmie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.