Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego

03.10.2024 - 15:40, aktualizacja 03.10.2024 - 15:41
Redakcja: K.S

3 października 2024 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2024/2025.

Spotkanie poprowadził dziekan wydziału – ks. dr hab. Jacek Kempa, prof. UŚ, a także dr Wojciech Surmiak – prodziekan ds. studenckich i kształcenia, który przeprowadził akt immatrykulacji studentów oraz ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk – dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych na Wydziale Teologicznym.

Wykład inauguracyjny wygłosił ks. dr hab. Andrzej Pastwa pt. „Prawo wolności chrześcijańskiej w Duchu”.

Podczas wydarzenia głos zabrał również wielki kanclerz Wydziału Teologicznego – ks. abp dr Adrian Galbas SAC.

Grono rektorów UŚ reprezentowała dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektor ds. studenckich i kształcenia.