Panel dyskusyjny pt. „Oswajanie inności. Górny Śląsk w podręcznikach po 1989 roku”

10.10.2016 - 16:22 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

13 października 2016 r. o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Naukowej w Katowicach „Przystanek Historia” im. Henryka Sławika (ul. Św. Jana 10) odbędzie się panel dyskusyjny wokół książki Marcina Wiatra „Oberschlesien und sein kulturelles Erbe” pt. „Oswajanie inności. Górny Śląsk w podręcznikach po 1989 roku”.

W dyskusji udział wezmą dr Macin Wiatr (Georg-Eckert-Institut), prof. Ryszard Kaczmarek (Uniwersytet Śląski) oraz prof. Matthias Steinbach (Technische Universität). Moderatorem dyskusji będzie Ryszard Mozgol (IPN Katowice). Uczestnicy dyskusji będą się zastanawiać m.in. nad tym, jak wypada Górny Śląsk, czy w polskich i niemieckich podręcznikach uwzględnione zostały ponadnarodowe wątki dziedzictwa kulturowego tego regionu, a jeśli tak, to w jaki sposób i czy rzeczywiście młodzi w Polsce czy Niemczech nie wiedzą o Górnym Śląsku więcej niż o krajach afrykańskich.

Plakat promujący debatę dot. oswajania inności