Pokaz filmu pt. „Ludzki wymiar”

09.06.2016 - 09:26 aktualizacja 09.06.2016 - 09:26
Redakcja: admin

21 czerwca 2016 roku o godz. 18.00 w Kinoteatrze Rialto (Katowice, ul. Św. Jana 24) odbędzie się pokaz filmu pt. „Ludzki wymiar” (reż. Andreas Dalsgaard), organizowany przez Koło Naukowe „Pro Futuro” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Klub Myśli Ekologicznej oraz Kinoteatr Rialto.

„Ludzki wymiar” to dokumentalny portret kilku światowych metropolii. Obraz zachwyca pięknymi zdjęciami, ale przede wszystkim skłania do refleksji nad losem człowieka w przestrzeni zurbanizowanej. Po projekcji odbędzie się dyskusja nt. sytuacji, problemów oraz przyszłości miast na Śląsku, w Polsce oraz na świecie, w której udział wezmą: dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot), prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego), dr Agnieszka Sobol (Wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach).

Cena biletu na projekcję filmu wynosi 5 zł.