Rekrutacja na studia podyplomowe 2022/2023

02.06.2022 - 10:12 aktualizacja 08.06.2022 - 10:44
Redakcja: K.S

1 czerwca 2022 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Uniwersytet Śląski w Katowicach w roku akademickim 2022/2023 oferuje studia podyplomowe skierowane do nauczycieli, pedagogów, pracowników sektora publicznego i administracji, a także przedstawicieli wybranych grup zawodowych: prawników, przedsiębiorców, menedżerów, lekarzy.

W ofercie uczelni znajduje się ponad 20 programów studiów podyplomowych prowadzonych na Wydziałach:

W ofercie studiów podyplomowych znajdują się studia kwalifikacyjne:

• logopedia – przygotowanie do wykonywania zawodu logopedy i nauczyciela logopedy (nowość),
  • logopedia – przygotowanie do wykonywania zawodu logopedy (nowość),
  • nauczanie kultury polskiej i języka polskiego jako obcego,
  • studia historyczne,
  • optometria,
  • informatyka w szkole ponadpodstawowej,
  • ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji,
  • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną,
  • edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
  • arteterapia,
  • terapia pedagogiczna,

a także studia doskonalące:

• wiedza o regionie,
  • Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego,
  • psychologia zachowań społecznych,
  • zarządzanie i umiejętności menedżerskie z elementami coachingu,
  • prawo w ochronie zdrowia,
  • prawo gospodarcze i handlowe,
  • administracja i zarządzanie,
  • zamówienia publiczne i partnerstwo publiczno-prywatne,
  • dziedzictwo kulturowe Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny,
  • pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) dla nauczycieli przedmiotu,
  • pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) dla pedagogów specjalnych,
  • studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne,
  • katecheza przedszkolna,
  • teologia duchowości,
  • teologia pastoralna.

Studia podyplomowe to dobry wybór dla osób, które chcą pogłębić specjalistyczną wiedzę, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Są także gwarancją rozwinięcia potencjału zawodowego, który pozwoli zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Nowoczesne programy i metody nauczania, zajęcia i warsztaty mają głównie wymiar praktyczny, prowadzący w trakcie przygotowywania programów biorą pod uwagę potrzeby współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym zależy na poszerzaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań.

Zajęcia na studiach prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego, wykładowcy, autorzy licznych publikacji w zakresie tematyki studiów, posiadający jednocześnie wiedzę i doświadczenie w zakresie nowoczesnej dydaktyki akademickiej. Wśród prowadzących zajęcia znajdują się również specjaliści i eksperci z danej dziedziny z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy dzielą się wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona jest online w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Informacje o terminach składania dokumentów znajdują się w zakładkach poszczególnych programów studiów podyplomowych.

Strona studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: www.studiapodyplomowe.us.edu.pl.

dziewczyna z plecakiem na ramieniu, nad głową trzyma otwartą książkę/girl carrying a backpack on one shoulder holds an open book over her head