Rektor UŚ prof. Andrzej Kowalczyk członkiem Śląskiego Forum Ekspertów

29.04.2020 - 12:21 aktualizacja 29.04.2020 - 12:21
Redakcja: AJS

Zarząd Województwa Śląskiego powołał Śląskie Forum Ekspertów, skupiające specjalistów z różnych branż. Nowy organ, utworzony 22 kwietnia 2020 roku, pełnić będzie funkcję opiniodawczo-doradczą zarządu województwa w sprawach związanych z pobudzaniem aktywności gospodarczej i podnoszeniem poziomu konkurencyjności oraz innowacyjności regionu.

Do grona ekspertów powołanie otrzymał rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – specjalista w zakresie hydrogeologii, gospodarki wodnej i geologii środowiskowej, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ) i wiceprzewodniczący Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA).

Śląskie Forum Ekspertów powstało w celu zapobiegania negatywnym skutkom pandemii w obszarze gospodarki oraz wspierania rozwoju regionu. Jego skład tworzą przedstawicie środowiska gospodarczego, w tym samorządu gospodarczego, organizacji pracodawców, a także środowiska naukowego, organizacji pracowników i samorządu terytorialnego.

Prof. Andrzej Kowalczyk
Prof. Andrzej Kowalczyk. Fot. Julia Agnieszka Szymala / Sekcja Prasowa UŚ