Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukces reprezentacji UŚ na Akademickich Mistrzostwach Śląska w judo

19.05.2016 - 11:50 aktualizacja 19.05.2016 - 11:50
Redakcja: admin

17 maja 2016 roku  w hali sportowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Śląska w judo. Reprezentacja kobiet Uniwersytetu Śląskiego drużynowo zdobyła puchar oraz I miejsce. Na wysokich pozycjach zawodniczki uplasowały się również indywidualnie, zdobywając następujące wyróżnienia:

• Anna Jędzierowska (studentka I roku filologii polskiej) zdobyła brązowy medal w kategorii 52 kg;

• Ewa Hess (studentka II roku prawa) została sklasyfikowana na IV miejscu w kategorii 63 kg.

Bardzo dobre wyniki osiągnęła również reprezentacja mężczyzn z  Uniwersytetu Śląskiego: