Zgłoś się do konkursu Popularyzator Nauki!

05.08.2024 - 10:09 aktualizacja 05.08.2024 - 10:57
Redakcja: OO

Trwa nabór do XX edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce. Inicjatywa skierowana jest do naukowców, dziennikarzy, animatorów, zespołów i instytucji działających na rzecz popularyzacji nauki.

Zgłoszenia przyjmowane są 15 września 2024 roku za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja i media. Kapituła konkursowa wybierze także laureata nagrody głównej, który ma wyjątkowe osiągnięcia na polu popularyzacji. Zwycięzców poznamy w grudniu 2024 roku.

W poprzednich edycjach wśród laureatów znaleźli się m.in. dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ – koordynator Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Jacek Szymik-Kozaczko – rzecznik prasowy UŚ oraz dr Magdalena Ochwat. Nagrodzone zostały również inicjatywy: Przystanek Nauka – serwis popularnonaukowy UŚ oraz Śląski Festiwal Nauki KATOWICE.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w serwisie Nauka w Polsce.

Mózg na czarnym tle/brain on black background