Podpisanie porozumienia o współpracy z Centro de Investigación Cientifica y Cultural w Gwatemali

05.04.2022 - 12:53 aktualizacja 06.04.2022 - 09:48
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał porozumienie z Centro de Investigación Cientifica y Cultural w Gwatemali. Współpraca obejmować będzie: wymianę studentów, doktorantów i kadry akademickiej, gościnne wykłady, seminaria, sympozja, wizyty studyjne, konsultacje, tworzenie wspólnych kursów i programów studiów, publikacje naukowe, udział w projektach edukacyjnych oraz prowadzenie badań naukowych.

Dotychczasowa współpraca koncentrowała się na międzykulturowych projektach badawczych dotyczących pasywności transakcyjnej oraz potrzeb edukatorów. Działania te realizowane były w latach 2017–2021 w Gwatemali, Polsce, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. W ramach dalszej współpracy planowane jest także wykorzystanie autorskiego narzędzia Educational Needs Questionnaire (ENQ), opracowanego przez dr hab. Edytę Widawską, prof. UŚ i dr Annę Pierzchałę, w badaniach społeczności Majów zamieszkujących tereny wokół jeziora Atitlán.

Umowę dotyczącą współpracy ze strony Uniwersytetu Śląskiego sygnowała dr hab. Edyta Widawska, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ, natomiast ze strony partnera dokument podpisał Dr. Domingo Yojcom Rocché – założyciel Centro de Investigación Cientifica y Cultural.

fot. pixabay.com