Podpisanie porozumienia ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych

11.05.2017 - 11:26 aktualizacja 11.05.2017 - 11:26
Redakcja: admin

W piątek 12 maja 2017 roku o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego podpisane zostanie porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim, Akademickim Związkiem Sportowym UŚ oraz eSports Association w Katowicach. W ramach współpracy Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych otrzyma wsparcie uczelni w przygotowaniu programów nauczania dla klas
e-sportowych na poziomie szkół średnich.

Uczniowie mają otrzymywać szeroką wiedzę między innymi z zakresu: planowania, strategii, montażu materiałów filmowych, działań marketingowych. Podjęte zostaną także starania o powołanie pierwszej w Polsce akademickiej ligi rozgrywek e-sportowych.

W ramach promocji idei utworzenia klas e-sportowych, a także ogólnopolskiej akademickiej ligi e-sportowej działającej pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego 24 maja w rektoracie Uniwersytetu Śląśkiego odbędzie się pokazowy turniej dla amatorów. W grze „Counter Strike: Global Offensive” rywalizować będą drużyny uczniowskie i studenckie.