Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Zespołem Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie

09.03.2017 - 13:53 aktualizacja 09.03.2017 - 13:53
Redakcja: admin

15 marca 2017 roku o godzina 9.30 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn, ul. Bielska 62) zostanie podpisana umowa o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Zespołem Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie – III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie.

Dokument sygnować będą prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego mgr Iwona Bebek.

W spotkaniu udział wezmą również prof. dr hab. Zenon Gajdzica – dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, dr Barbara Chojnacka-Synaszko – zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Edukacji ds. kształcenia, dr hab. prof. UŚ Krzysztof Śleziński – dyrektor Instytutu Nauk o Edukacji, dr Dorota Prysak – wydziałowy koordynator współpracy ze szkołami.

W programie wydarzenia zaplanowano również wykład pt. „Widzi – nie widzi… Jak to jest ze wzrokiem osób słabowidzących?”, który wygłosi dr Sylwia Wrona z Zakładu Pedagogiki Specjalnej, a także dwa warsztaty:

• dr Anastazji Sorkowicz (Zakład Historii i Teorii Wychowania): „Pedagogika dla pasjonatów”, których celem będzie przedstawienie pracy pedagoga jako działalności polegającej na celowym nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z drugim człowiekiem,
  • mgr Sylwii Ryszawy (Zakład Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej): „Uwrażliwienie kulturowe pierwszym krokiem do wzajemnego poznania”, które podniosą poziom wiedzy jego uczestników na temat różnic kulturowych, mechanizmów wykluczenia oraz dyskryminacji. Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzenia się własnym stereotypom dotyczącym różnych grup społecznych oraz wielorakich przejawów dyskryminacji obecnych w różnych obszarach życia codziennego.