Podpisanie umowy z Państwowym Uniwersytetem w Mariupolu

11.12.2023 - 11:03 aktualizacja 29.01.2024 - 12:14
Redakcja: MK

8 grudnia 2023 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał umowę o współpracy z Państwowym Uniwersytetem w Mariupolu, partnerem stowarzyszonym sojuszu Transform4Europe. Umowa obejmuje m.in.: wspólne inicjatywy badawcze, współpracę z interesariuszami zewnętrznymi, wymianę studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz pracowników, a także: gościnne wykłady, seminaria, sympozja, wizyty studyjne, konsultacje i inne formy współpracy, jak również tworzenie wspólnych programów studiów i kursów. Umowę podpisali: rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz rektor PUM prof. Mykola Trofymenko.

Okazją do podpisania umowy była wizyta delegacji z Uniwersytetu w Mariupolu realizowana i finansowana w ramach projektu  Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą – Uniwersytety Europejskie”. Jest to projekt komplementarny do działań podejmowanych przez uczelnię w ramach sojuszu Transform4Europe i ma na celu wsparcie Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu oraz włączenie go w działania międzynarodowe podejmowane przez uczelnie partnerskie sojuszu.

Uczestnicy spotkaniaUczestnicy i uczestniczki spotkania | fot. Julia Szymala

Podpisanie umowy