Polsko-angielski glosariusz terminów uniwersyteckich oraz nazw obowiązujących na UŚ

06.11.2019 - 15:31, aktualizacja 06.11.2019 - 16:22
Redakcja: MK, Sekcja Prasowa
Tagi: glosariusz, kierunki, nazwy, struktura uczelni, wydziały

W serwisie poświęconym zmianom na Uniwersytecie Śląskim (www.zmiany.us.edu.pl) opublikowany został polsko-angielski glosariusz terminów uniwersyteckich oraz nazw obowiązujących na uczelni.

Dostępne są tłumaczenia:

• nazw wydziałów oraz instytutów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • klasyfikacji dziedzin nauki, dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych obowiązujących na UŚ,
  • nazw kierunków,
  • a także podstawowych terminów związanych z uczelnią, nauką, strukturą i kształceniem.

Tłumaczenia opracowane zostały przez dr. Arkadiusza Badzińskiego oraz grupę tłumaczy Centrum Usług Edukacyjnych i Tłumaczeniowych UŚ pracujących pod kierunkiem dr. hab. Adama Wojtaszka. W sprawie glosariusza można kontaktować się z mgr. Gigą Gogosashvilim z Biura ds. Rozwoju Międzynarodowego UŚ – adres e-mail: giga.gogosashvili@us.edu.pl. Opublikowane materiały będą na bieżąco aktualizowane.

return to top