Pracownicy UŚ w Radzie Programowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach

18.06.2024 - 12:05 aktualizacja 20.06.2024 - 08:44
Redakcja: OO

Zarząd Województwa Śląskiego powołał nową Radę Programową Biblioteki Śląskiej w Katowicach. W jej skład wchodzi czternaście osób, w tym cztery są związane z Uniwersytetem Śląskim:

• dr hab. Bożena Czwojdrak, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego UŚ,
  • prof. dr hab. Katarzyna Krasoń z Wydziału Nauk Społecznych UŚ,
  • dr hab. Olga Przybyla, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego UŚ,
  • prof. dr hab. Tadeusz Sławek – rektor UŚ w latach 1996–2002,
  • ks. dr Grzegorz Strzelczyk z Wydziału Teologicznego UŚ.

17 czerwca 2024 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Programowej, podczas którego na wiceprzewodniczącą została wybrana dr hab. Olga Przybyla, prof. UŚ.

Rada Programowa zajmuje się opiniowaniem oraz realizacją działań statutowych Biblioteki Śląskiej. W jej skład wchodzą: przedstawiciel Sejmiku Województwa Śląskiego, przedstawiciel miasta Katowice oraz eksperci w dziedzinach właściwych dla działalności instytucji. Dyrektorem Biblioteki Śląskiej jest dr Artur Madaliński.

Uchwała Zarządu Województwa Śląskiego nr 575/491/VI/2024 ws. powołania Rady Programowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach

na biurku leży otwarta książka i pióro