Prof. Agata Daszkowska-Golec laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

05.10.2020 - 13:56 aktualizacja 05.10.2020 - 14:27
Redakcja: MJ

Dr Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ – prodziekan ds. promocji badań i umiędzynarodowienia Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Wyróżnienie zostało przyznane za realizację dwóch projektów pt. „Genomika translacyjna w identyfikacji mechanizmu działania signalosomu CBP20 w odpowiedzi Arabidopsis i jęczmienia na stres suszy” oraz „Zaawansowane narzędzia służące zintensyfikowanej i zrównoważonej uprawie jęczmienia w obliczu zmian klimatycznych”.

Nagroda przyznawana jest dla innowatorów, inwestorów, organizacji oraz osób indywidualnych za działania, które w szczególności wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój życia. Prestiżowe wyróżnienie cieszy się uznaniem zarówno w środowisku naukowym, jak i biznesowym. Nagroda podkreśla wkład wyróżnionych w innowacje technologiczne i społeczne, które podnoszą standard życia.

Dr Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ