Prof. Dagmara Drzazga laureatką Nagrody im. Wojciecha Korfantego

24.04.2023 - 15:55 aktualizacja 24.04.2023 - 15:55
Redakcja: OO

23 kwietnia 2023 roku odbyła się uroczystość, podczas której wręczono Nagrody im. Wojciecha Korfantego. Statuetki mają symbolizować uznanie dla wybitnych osiągnięć wobec Śląska oraz jego społeczności.

Jedną z laureatek jest dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ – wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uhonorowano także: Teatr Korez oraz samorządowca z Krzyżanowic Leonarda Fulneczka.

Nagrody przyznawane są przez Związek Górnośląski, otrzymać je można tylko raz, a uprawnionymi do tego są osoby i instytucje ze szczególnymi zasługami dla Śląska. Plebiscyt organizowany jest od 1993 roku, a tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na jubileusz. Uroczysta gala odbyła się w Łaźni Łańcuszkowej kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.

prof. Dagmara Drzazga

Dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ z Nagrodą im. Wojciecha Korfantego | fot. archiwum prywatne prof. D. Drzazgi