Prof. Dariusz Rott odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis”

01.10.2020 - 08:09 aktualizacja 01.10.2020 - 12:58
Redakcja: MJ

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński uhonorował prof. dr. hab. Dariusza Rotta z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis” III stopnia za zasługi w dziedzinie ochrony kultury i dziedzictwa narodowego. Odznaczenie wręczyła wiceminister kultury, generalny konserwator zabytków prof. dr hab. Magdalena Gawin podczas uroczystości, która odbyła się 25 września 2020 roku.

Brązowy medal „Gloria Artis” otrzymali do tej pory m.in.: dziennikarz Artur Andrus, kompozytor Leszek Możdżer, muzyk Artur Rojek, aktorka Dorota Segda, wokalistka Urszula Dudziak, poeta Adam Zagajewski oraz aktor Michał Żebrowski.

prof. dr hab. Dariusz Rott
prof. dr hab. Dariusz Rott / fot. Agnieszka Sikora