Prof. Ewa Jarosz powołana na pełnomocniczkę rektora ds. ochrony małoletnich i równości

06.09.2024 - 08:45 aktualizacja 06.09.2024 - 08:45
Redakcja: OO

Prof. dr hab. Ewa Jarosz została powołana na pełnomocniczkę rektora ds. ochrony małoletnich i równości. Funkcję tę pełnić będzie od 1 września 2024 roku do 31 sierpnia 2028 roku.

W sierpniu 2024 roku wprowadzono Standardy Ochrony Małoletnich w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, mające na celu ochronę godności małoletnich i poszanowanie ich praw. Standardy mają pomóc w tworzeniu środowiska, w którym osoby małoletnie mogą swobodnie i bezpiecznie oraz w warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Z dokumentem można zapoznać się na stronie: us.edu.pl/uczelnia/standardy-ochrony-maloletnich.

Prof. dr hab. Ewa Jarosz

Prof. dr hab. Ewa Jarosz | fot. Agnieszka Szymala