Prof. Halina Widła odznaczona medalem im. prof. Ludwika Zabrockiego

12.09.2016 - 14:38 aktualizacja 12.09.2016 - 14:38
Redakcja: admin

Od 6 do 8 września 2016 roku w Słupsku odbywało się walne zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, które połączone zostało z konferencją pt. „Rola różnic indywidualnych w uczeniu się i nauczaniu języków obcych”. Podczas zgromadzenia  prof. zw. dr hab. Halina Widła odebrała medal im. prof. Ludwika Zabrockiego przyznany za wybitne zasługi dla polskiej glottodydaktyki.

Prof. Halina Widła jest językoznawcą, romanistką, kierownikiem Zakładu Glottodydaktyki i Kształcenia na Odległość w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Przez dwie kadencje pełniła funkcję wiceprzewodniczącej i przez dwie kadencje funkcję przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego.

Polskie Towarzystwo Neofilologiczne jest jedynym w Polsce wielojęzycznym stowarzyszeniem osób, których  dotyczy nauczanie języków obcych: nauczycieli wszystkich poziomów i typów szkół, tłumaczy i naukowców. Jest członkiem-założycielem Fédération internationale des Professeurs de langues vivantes – FIPLV, światowej federacji skupiającej organizacje nauczycieli języków obcych (nowożytnych). Federacja została uznana przez UNESCO za ważną organizację pozarządową, o czym świadczy przyznany jej status typu B.