Prof. Jan Ilczuk wyróżniony tytułem Lidera Ochrony Informacji Niejawnych

20.06.2016 - 15:41 aktualizacja 20.06.2016 - 15:41
Redakcja: admin

Od 30 maja do 1 czerwca 2016 roku w Szklarskiej Porębie odbywał się XII Kongres Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych, którego organizatorem było Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Obrady koncentrowały się wokół tematyki aktualnych zagrożeń terrorystycznych i obcych służb specjalnych w kontekście ostatnich zamachów terrorystycznych, mogących rzutować na przebieg Światowych Dni Młodzieży i szczyt NATO oraz bezpieczeństwo narodowe.

Wśród zaproszonych do udziału w kongresie ekspertów znalazł się dr hab. prof. UŚ Jan Ilczuk z Instytutu Technologii i Mechatroniki Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosił referat pt. „Fale elektromagnetyczne czynnikiem ochrony bezpieczeństwa informacji niejawnych i biznesowych”.

Jednym z punktów spotkania było wręczenie „Szabli Oficerskich” osobom, którym przyznano tytuł Lidera Ochrony Informacji Niejawnych. Wśród wyróżnionych znalazł się dr hab. prof. UŚ Jan Ilczuk.