Prof. Mirosława Knapik laureatką Nagrody im. Karola Miarki

18.10.2016 - 16:08 aktualizacja 18.10.2016 - 16:08
Redakcja: admin

Zarząd Województwa przyznał Nagrody im. Karola Miarki, będące uhonorowaniem osób upowszechniających kulturę i naukę w województwie śląskim lub działających na jego rzecz. Wśród laureatów z 2016 roku znalazła się prof. dr hab. Mirosława Knapik – kierownik Zakładu Edukacji Muzycznej i Arteterapii Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, dyrygent, popularyzatorka kultury muzycznej, która prowadzi badania odnoszące się do wieloaspektowego wykorzystania sztuki w wychowaniu i terapii.

Nagrodę im. Karola Miarki przyznano także Zuzannie Kawulok – instrumentalistce, poetce, gawędziarce, instruktorce i organizatorce zespołów regionalnych, opiekunce rodzinnego muzeum Chata Kawuloka w Istebnej, a także dr Elżbieta Wróbel – pracownikowi naukowemu Instytutu Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Wręczenie Nagród im. Karola Miarki odbędzie się 24 października w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.