Prof. Piotr Skubała członkiem Państwowej Rady Ochrony Przyrody

21.03.2024 - 10:46 aktualizacja 22.03.2024 - 13:46
Redakcja: OO

Ministerstwo Klimatu i Środowiska powołało Państwową Radę Ochrony Przyrody. Jednym z członków organu został prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do zadań nowo utworzonej rady należeć będzie m.in. ocena realizacji ustawy o ochronie przyrody oraz programu ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej, opiniowanie strategii, planów i aktów prawnych, a także popularyzowanie zagadnień związanych z ochroną środowiska.

Prof. dr hab. Piotr Skubała jest ekologiem, aktywistą klimatycznym, działaczem na rzecz ochrony przyrody oraz popularyzatorem nauki. Pełni funkcję eksperta ds. etycznych w Komisji Europejskiej i w Narodowym Centrum Nauki. Organizuje i współprowadzi spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.

Szczegółowe informacje o Państwowej Radzie Ochrony Przyrody, w tym lista ekspertów, znajdują się na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Zdjęcie portretowe prof. Piotra Skubały

Prof. dr hab. Piotr Skubała | Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Julia Agnieszka Szymala