Prof. Ryszard Kaczmarek oraz prof. Jan Kisiel laureatami nagrody „Pro Scientia et Arte”

02.10.2020 - 11:44 aktualizacja 05.10.2020 - 07:47
Redakcja: MJ

Społeczność akademicka Uniwersytetu Śląskiego korzysta z różnych sposobności, by wyróżniać najlepszych reprezentantów swojego środowiska. Jednym ze sposobów docenienia kadry naukowej UŚ pozostaje nagroda „Pro Scientia et Arte”, pomyślana jako szczególny sposób uhonorowania pracowników uniwersytetu za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne.

W tym roku wyróżnieni zostali prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Wydziału Humanistycznego, reprezentujący kierunki humanistyczne i artystyczne oraz prof. dr hab. Jan Kisiel z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, reprezentujący dziedzinę nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych.

Symbolem nagrody „Pro Scientia et Arte” jest statuetka – rzeźba z brązu z cyklu „Uskrzydlone” będąca dziełem profesora Jana Hermy z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz dyplom drukowany tradycyjną techniką typograficzną na papierze ręcznie czerpanym. Nagroda wręczana jest podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego.

Prof. Ryszard Koziołek oraz prof. Jan Kisiel i prof. Ryszard Kaczmarek Prof. Ryszard Koziołek oraz laureaci nagrody prof. Jan Kisiel i prof. Ryszard Kaczmarek / fot. Centrum Komunikacji Medialnej

Prof. Ryszard Kaczmarek
Prof. Ryszard Kaczmarek / fot. Centrum Komunikacji Medialnej