Prof. Ryszard Koziołek przewodniczącym kapituły Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”

11.11.2023 - 15:28 aktualizacja 13.11.2023 - 15:45
Redakcja: AJS

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został wybrany przewodniczącym kapituły Rankingu Liceów i Techników organizowanego przez portal „Perspektywy”. W przygotowaniu edycji na 2024 rok kieruje pracami zespołu złożonego z przedstawicieli: komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz komisji ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce według portalu „Perspektywy” ukazuje się już od 25 lat. Okazją do podsumowania dotychczasowych wydań tego zestawienia oraz pracy nad obecną edycją było posiedzenie kapituły rankingu, które odbyło się 7 listopada 2023 roku w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób, w tym: prof. Ryszard Koziołek – przewodniczący kapituły, Waldemar Siwiński – inicjator rankingów edukacyjnych oraz prof. Barbara Marcinkowska – pełniąca wcześniej funkcję przewodniczącej kapituły.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się takie kwestie, jak: refleksja dotycząca historii rankingu, aktualny stan prac nad 26. edycją zestawienia czy temat Edukacyjnej Wartości Dodanej. Uczestnicy dyskutowali również nad rolą olimpiad przedmiotowych w kontekście kształcenia talentów.

Szczegółowe informacje na temat posiedzenia znajdują się na stronie: perspektywy.pl.

Prof. Ryszard Koziołek Fot. Matylda Klos