Prof. Urszula Myga-Piątek przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Geograficznego

14.10.2020 - 18:11 aktualizacja 16.10.2020 - 08:01
Redakcja: MJ

10 października 2020 roku dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ została wybrana na przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Geograficznego, największej organizacji naukowej i zawodowej geografów, na kadencję 2020–2024. W ponadstuletnich dziejach stowarzyszenia prof. Urszula Myga-Piątek jest drugą kobietą pełniącą tę funkcję. Dotychczas była wiceprzewodniczącą PTG, a także jednym z głównych organizatorów obchodów jubileuszu stulecia PTG oraz Roku Polskiej Geografii 2018. Współtworzyła również Komisję Krajobrazu Kulturowego PTG i przez cztery kadencje była jej przewodniczącą (2002–2018). Dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ pełni funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów.

Polskie Towarzystwo Geograficzne pełni istotną rolę w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym zarówno w Polsce, jak i na świecie. W latach 2002–2006 funkcję przewodniczącego PTG pełnił prof. dr hab. Andrzej Tadeusz Jankowski, wybitny profesor Uniwersytetu Śląskiego, geograf i hydrolog. Szczegółowe informacje na temat organizacji dostępne są na stronie: www.ptgeo.org.pl.

Biogram dr hab. Urszuli Mygi-Piątek, prof. UŚ

Urszula Myga-Piątek