Profesorka i absolwenci UŚ wśród nominowanych do Nagrody POP Science 2023

09.11.2023 - 11:49 aktualizacja 09.11.2023 - 11:49
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Do 15 listopada 2023 roku do godz. 23.59 trwa internetowe głosowanie, które pozwoli wyłonić laureatów Nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2023. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, strona internetowa/blog, audycja radiowa/podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą – myśl globalnie, działaj lokalnie – odrębnie w ramach środowiska akademickiego oraz mieszkańców województwa śląskiego.

Wśród nominowanych znaleźli się: dr hab. Agnieszka Piela, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz nasi absolwenci: Barbara Szymańska-Markowska (Klub Młodych Odkrywców), Damian Dąbrowski (Pogoda dla Śląska) oraz Łukasz Szwej (Radio Katowice).

Zapraszamy do zapoznania się z nominacjami i oddania głosów: slaskifestiwalnauki.pl/pop-science-2023-nominacje-i-glosowanie.

Partnerem konkursu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

wzór geometryczny z kropek i kresek, przypominający mózg na różowo-fioletowym tle/geometric pattern made from dots and lines resembling a brain on a pink and purble background