Program ON-BOARDINGPro – oferta współpracy

21.11.2022 - 12:20 aktualizacja 21.11.2022 - 12:20
Redakcja: OO

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy to wyzwanie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, zwłaszcza tych nowo zatrudnianych. Z pomocą przychodzi tzw. onboarding pracowniczy, czyli działania mające na celu wprowadzenie nowego pracownika w zagadnienia dotyczące funkcjonowania i charakteru samej organizacji/firmy. Pracodawcy, aby pomóc nowo zatrudnionej osobie w zaaklimatyzowaniu się w firmie, coraz częściej wykorzystują narzędzia onboardingowe. Podążając za tym trendem, pracownicy naukowi Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach konkursu „TANGO 4” opracowali całkiem nowe rozwiązanie w obszarze onboardingu – program ON-BOARDINGPro kształtujący proaktywną postawę radzenia sobie w środowisku pracy przez nowo zatrudnianych pracowników. To doskonała alternatywa dla dostępnych na rynku narzędzi podobnego typu.

Co  może zyskać pracodawca, wdrażając nasz produkt w swojej organizacji? Poniżej przedstawiamy zalety nowego rozwiązania on-boardingowego:

• rozwój kompetencji kadry pracowniczej i proaktywnego podejścia do podejmowania zadań zawodowych,
  • wzmocnienie więzi w relacji pracownik-organizacja,
  • integracja nowo zatrudnianych pracowników z zespołem pracowniczym,
  • diagnoza umiejętności, zakresu kompetencji i potencjału w radzeniu sobie pracownika w środowisku pracy,
  • wypracowanie adaptacyjności pracownika na miarę potrzeb organizacji,
  • monitoring pracy uczestnika programu i jej rezultatów przez pracodawcę w czasie rzeczywistym.

Ważna z perspektywy pracodawcy jest opieka eksperta w czasie trwania szkolenia, jaką oferują twórcy rozwiązania oraz opracowanie raportu podsumowującego efekty szkolenia odbytego przez pracownika.

Aktualnie została zakończona faza testowa produktu i rozpoczęła się faza wdrożeniowa, w której do udziału zapraszamy chętnych przedsiębiorców i podmioty otoczenia biznesu. Podmioty zainteresowane uzyskaniem bliższych informacji oraz nawiązaniem współpracy zachęcamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

Biuro Współpracy z Gospodarką
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Bankowa 12
adres e-mail: transfer@us.edu.pl

Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, realizowany w ramach konkursu „TANGO 4” pt. „Opracowanie autorskiego programu ON-BOARDINGPro wspierającego proaktywność pracownika w procesie adaptacji do miejsca pracy w formie e-szkolenia”.

grupa osób podczas rozmowy

mat. Biuro Współpracy z Gospodarką UŚ