Przedstawiciele(-ki) UŚ w rankingu World’s TOP 2% Scientists 2022

16.10.2023 - 15:58 aktualizacja 17.10.2023 - 11:27
Redakcja: OO

W najnowszym rankingu World’s TOP 2% Scientists 2022, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies, znalazło się 24 przedstawicielek i przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego.

W zestawieniu dotyczącym dorobku naukowego od początku kariery (do końca 2022 roku) sklasyfikowanych zostało 18 naukowczyń i naukowców naszej uczelni:

Zestawienie dotyczące najczęściej cytowanych naukowców z ostatniego roku kalendarzowego obejmuje 20 przedstawicielek i przedstawicieli UŚ:

Naszym badaczkom i badaczom serdecznie gratulujemy obecności wśród najbardziej wpływowych naukowczyń i naukowców z całego świata!

Ranking klasyfikuje dorobek naukowy ze wszystkich dziedzin nauki według indeksu bibliometrycznego, uwzględniającego kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rola na liście autorów.

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie wydawnictwa Elsevier.

Na ciemnoniebieskim tle widoczna jest jasnoniebieska żarówka oraz ikony związane z nauką: wykres, atom, linijka, zegar, probówka, znaki matematyczne, mikroskop/On dark blue background visible light blue bulb and icons connected with science: chart, atom, ruler, clock, test tube, mathematical symbols, microscope