Przystanek kolejowy cztery minuty od cieszyńskiego kampusu

14.10.2022 - 13:58 aktualizacja 17.10.2022 - 12:53
Redakcja: OO

Cieszyn to jedno z miast akademickich Uniwersytetu Śląskiego. Znajduje się tam Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji – tętniący życiem ośrodek akademicki, w którym splata się nauka, kultura i sztuka.

Nowością, która z pewnością ułatwi życie nie tylko studentom i pracownikom Uniwersytetu Śląskiego, ale też mieszkańcom województwa śląskiego, jest powstanie nowego przystanku kolejowego – Cieszyn Uniwersytet. To niejedyna z dobrych wieści – na początku września uruchomiono ponownie połączenia kolejowe na odcinku od Skoczowa do Cieszyna. Obecnie pasażerowie dojadą do Katowic w 95 minut.

Dzięki powstaniu nowego przystanku, zlokalizowanego w pobliżu ulicy Kazimierza Brodzińskiego, łatwiej dotrzeć do cieszyńskiego kampusu. Pokonanie tej trasy pieszo zajmuje cztery minuty. Sprawniej można także dojść do strefy przemysłowo-handlowej przy ulicy Stawowej. „Przystanek ten umożliwia również skomunikowanie z lokalną oraz międzymiastową komunikacją autobusową (…). Rejon ten stanowi całkowicie nową przestrzeń publiczną” – informuje portal Koleje Śląska Cieszyńskiego.

przystanek Cieszyn Uniwersytet

fot. Mateusz Taranowski / Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ