Przyznano stypendia dla wybitnych młodych naukowców

24.06.2024 - 14:40 aktualizacja 26.06.2024 - 21:23
Redakcja: JW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia wybitnym młodym naukowcom. Wśród 228 laureatów znalazło się 3 badaczy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W dziewiętnastej edycji konkursu wpłynęło 1708 wniosków o przyznanie stypendium we wszystkich dyscyplinach naukowych i artystycznych. Miesięczne stypendia są przyznawane na trzy lata osobom, które mają znaczące osiągnięcia w działalności naukowej, w tym wyróżniające się publikacje i projekty naukowe.

Laureaci z Uniwersytetu Śląskiego:

• dr Michał Mieczysław Apollo z Wydziału Nauk Przyrodniczych (Dziedzina nauk społecznych / geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna),
  • dr Weronika Anna Dragan z Wydziału Nauk Przyrodniczych(Dziedzina nauk społecznych / geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna),
  • dr Tomasz Gwoździewicz z Wydziału Teologicznego (Dziedzina nauk teologicznych / nauki teologiczne).

Pióro wieczne i otwarta książka / Fountain pen and an open book