Ranking najlepszych uczelni Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej

20.06.2016 - 09:53 aktualizacja 20.06.2016 - 09:53
Redakcja: admin

Ogłoszone zostały wyniki rankingu najlepszych uczelni Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej „QS University Rankings: Eastern Europe & Central Asia 2016”, który został opracowany przez firmę QS Quacquarelli Symonds i stanowi jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych. Pośród 200 szkół wyższych w zestawieniu znalazło się 15 polskich uczelni. Uniwersytet Śląski uplasował się w pierwszej setce (obok Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Przy tworzeniu rankingu uwzględnione zostały następujące kryteria: opinia wykładowców, opinia pracodawców, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, publikacje wydziałowe, web impact, kadra ze stopniem doktora, cytowalność publikacji, odsetek wykładowców oraz studentów zagranicznych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.topuniversities.com.