Rekrutacja do Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

29.02.2016 - 16:50 aktualizacja 29.02.2016 - 16:50
Redakcja: admin

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości prowadzi rekrutację do VIII edycji polsko-amerykańskiego projektu Akademia Liderów. Projekt skierowany jest do osób chcących rozwijać swoje zainteresowania polityczne i ekonomiczne poprzez działalność publiczną, do przyszłych polityków, działaczy organizacji pozarządowych, dziennikarzy. Zajęcia prowadzone są przez naukowców z Uniwersytetu Londyńskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ekspertów Instytutu Misesa oraz praktyków z organizacji pozarządowych i partii politycznych.

W najbliższym semestrze zaplanowano kurs podstawowy online oraz dwa kursy stacjonarne – obywatelski w Katowicach i polityczny w Warszawie. Program skupia się przede wszystkim na  umiejętnościach praktycznych. Kursy stacjonarne wzbogacone są wystąpieniami gości specjalnych. Oprócz kursów głównych prowadzone są także fakultety: „Ekonomia dla Zielonych”, „Ekonomia dla Zaawansowanych”, „Prawo dla Zielonych”, „Finanse dla Zielonych” oraz „Komunikacja Społeczna”.

Zapisy prowadzone są na stronie: www.akademialiderow.edu.pl.

Założona w 2012 r. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości ma na celu promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolność osobistą oraz przedsiębiorczość. Nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS.