Rekrutacja na studia podyplomowe 2020/2021

15.07.2020 - 15:30 aktualizacja 21.08.2020 - 14:31
Redakcja: OO
Tagi: rekrutacja

Od 15 lipca 2020 roku trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w roku akademickim 2020/2021. Studia te są propozycją dla osób, które chcą rozwijać umiejętności w wykonywanym zawodzie, zdobywać kompetencje specjalistyczne niezbędne na rynku pracy oraz nabywać nowe zdolności pomagające im wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. To również doskonała propozycja dla kadry zarządzającej, zainteresowanej nowoczesnymi formami zarządzania ludźmi, projektem i przedsiębiorstwem. Studia podyplomowe skierowane są także do osób planujących przekwalifikowanie się.

W ofercie Uniwersytetu Śląskiego znajdują się:

• studia kwalifikacyjne – m.in. logopedia i medialna emisja głosu; optometria; informatyka w szkole ponadpodstawowej; nauczanie kultury polskiej i języka polskiego jako obcego; arteterapia, teologia katechetyczna,
  • a także dokształcające – m.in.: prawo gospodarcze i handlowe; zarządzanie i umiejętności menedżerskie z elementami coachingu; edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu; zamówienia publiczne i partnerstwo publiczno-prywatne; prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych; ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji; wiedza o regionie; historia sztuki.

Zajęcia, które realizowane są na 6 wydziałach, prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni, autorzy licznych publikacji w zakresie tematyki studiów, a także pozauczelniani praktycy w danej dziedzinie studiów z ogromnym doświadczeniem zawodowym, w tym uznani w kraju i za granicą dyplomowani specjaliści i eksperci, od wielu lat wykładający na studiach podyplomowych.

Uniwersytet Śląski stosuje nowoczesne programy i metody nauczania, praktyczne zajęcia i ćwiczenia dydaktyczne, biorąc pod uwagę potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania kandydatów, którym zależy na poszerzaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona jest online w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (www.irk.us.edu.pl) oraz stacjonarnie na wydziałach przez poszczególne sekretariaty obsługujące wybrane studia. Informacje o terminach składania dokumentów znajdują się w zakładkach poszczególnych kierunków.

Strona studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego: www.studiapodyplomowe.us.edu.pl.

Dziewczyna z plecakiem na ramieniu, trzyma nad głową otwartą książkę