Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”

19.02.2021 - 17:03 aktualizacja 22.02.2021 - 11:02
Redakcja: AJS

Na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad Magdaleny Warchali z rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, zatytułowany „Nauka w trybie zdalnym robi z nas pojemniki na informacje”. W rozmowie z dziennikarką rektor uczelni mówi o planach związanych z projektem akademickich Katowic, a także znaczeniu nauki dla rozwoju regionu i możliwościach, jakie stwarza utworzenie Strefy Nauki. – „Bez wysokiej klasy infrastruktury badawczej nie przyciągniemy na Śląsk wybitnych naukowców z Polski i świata oraz nie zatrzymamy najzdolniejszej młodzieży na naszych uczelniach. […] Bez nauki nie zmienimy jakości i sposobu życia na Śląsku”.

W wywiadzie padają również pytania o to, jak wpływa na nas zdalna nauka i praca. Rozmowa została opublikowana 19 lutego 2021 roku, w wydaniu internetowym dostępna jest na stronie: katowice.wyborcza.pl.

Prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach / fot. Julia Agnieszka Szymala, Centrum Komunikacji Medialnej UŚ