Relacja z koncertu charytatywnego „Studenci UŚ Ukrainie”

14.03.2022 - 16:31 aktualizacja 25.03.2022 - 12:18
Redakcja: wc-a
Tagi: koncerty, Ukraina, wsparcie

Studenci z międzynarodowych studiów nauk politycznych i dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim zorganizowali koncert charytatywny „Studenci UŚ Ukrainie”, podczas którego odbył się kiermasz ciast oraz licytacja. Zebrana kwota 21 728 zł zasili zbiórkę na potrzeby studentów z Ukrainy i ich rodzin, prowadzoną na portalu zrzutka.pl.

Babeczki widoczne na zbliżeniu, kolorystycznie przyozdobione na barwy ukraińskie

Podczas koncertu charytatywnego odbył się kiermasz ciast | fot. Dagmara Dąbek

Grupa studentów na scenie podczas występu

Studenci podczas występu | fot. Dagmara Dąbek

Wydarzenie uświetniły występy chóru dziecięcego, uczniów Complex of Silesian International Schools w Katowicach oraz studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Rektor UŚ Ryszard Koziołek w trakcie przemówienia przy mikrofonie

Rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek | fot. Dagmara Dąbek

Goście na koncercie: część siedzi, pozostali stoją pod ścianą

Wśród gości w pierwszym rzędzie zasiedli: prorektor prof. dr hab. Michał Daszykowski, prorektor prof. dr hab. Ewa Jarosz oraz rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek | fot. Dagmara Dąbek

Pod koniec koncertu poruszające przemówienie wygłosiła studentka UŚ Solomiia Mykytsei, nawołująca do wspierania walczącej o wolność i pokój Ukrainy.