Samsung Electronics Polska nowym partnerem Uniwersytetu Śląskiego

12.01.2023 - 13:25 aktualizacja 16.01.2023 - 10:09
Redakcja: K.S

28 grudnia 2022 roku Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. stał się kolejnym partnerem, z którym Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał porozumienie o współpracy.

Porozumienie dotyczy m.in. doradztwa i konsultacji przy tworzeniu programów studiów podyplomowych, angażowania wykwalifikowanej kadry w prowadzeniu zajęć z zakresu informatyki, technologii cyfrowej i cyberbezpieczeństwa czy współpracy przy projekcie studiów podyplomowych: „Tokenizacja i automatyzacja w gospodarce cyfrowej. Aspekty prawne, techniczne i zarządcze oraz zarządzanie cyberbezpieczeństwem”.

Celem jednostki jest prowadzenie i promowanie dynamicznych i interdyscyplinarnych dziedzin nauki z zakresu gospodarki cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwa poprzez zacieśnianie współpracy między naszą uczelnią a przemysłem.

Koordynatorem projektu ze strony Uniwersytetu Śląskiego jest dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, dyrektor Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE.

pióro leżące na stole