Śląska debata o edukacji pt. „W jaki sposób organizować kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?”

12.05.2016 - 12:23 aktualizacja 12.05.2016 - 12:23
Redakcja: admin

17 maja 2016 roku o godz. 10.00 w Katowicach rozpocznie się śląska debata o edukacji pt. „W jaki sposób organizować kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?”. W programie wydarzenia zaplanowano dwa panele:

• „Edukacja włączająca” – podczas którego poruszone zostaną kwestie dotyczące rodzaju i formy wsparcia dla dzieci oraz młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jakie powinien zapewniać system oświaty, sposoby skutecznego organizowania wsparcia, rola i zadania placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz dzieci i młodzieży, uczelni wyższych, szkół i placówek specjalnych.
  • „Jak skutecznie nadzorować, monitorować i finansować organizację i efekty kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?” – którego tematem będą rola i zadania nauczyciela, specjalisty, dyrektora przedszkola/szkoły/placówki, kuratora oświaty i organu prowadzącego; ocena efektów kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; przygotowanie do wejścia na rynek pracy lub kontynuacji kształcenia na kolejnym etapie kształcenia.

W spotkaniu uczestniczyć będą między innymi minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Zenon Gajdzica.