Śląska Nagroda Naukowa 2022 – rekrutacja kandydatów

07.03.2022 - 10:34 aktualizacja 20.04.2022 - 09:33
Redakcja: wcyg
Tagi: konkursy, Śląska Nagroda Naukowa

Trwa rekrutacja kandydatów do Śląskiej Nagrody Naukowej!

Już po raz kolejny w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (ŚFN) zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa. Przyznawana jest ona badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżnienie może być przyznane za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu 2 lat poprzedzających rok jego wręczenia.

Jest to prestiżowa nagroda, którą przyznają wszystkie uczelnie współorganizujące ŚFN. Każda ze szkół wyższych wyłania kandydatów spośród pracowników oraz doktorantów według własnej, wewnętrznej procedury, zgodnie z własnym harmonogramem, a laureatów wybiera kapituła nagrody. W jej skład wchodzą reprezentanci uczelni współorganizujących Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. W tym roku pracami kapituły nagrody kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na Uniwersytecie Śląskim ruszyła rekrutacja kandydatów. Zapraszamy pracowników i doktorantów z UŚ do przesyłania zgłoszeń do konkursu Śląskiej Nagrody Naukowej. Nagroda dla laureata w kategorii pracownik wynosi 12 000 zł brutto.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza (dostępnego w języku polskim i angielskim), który wypełnić można do 29 kwietnia 2022 roku. Kandydaci mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać zgłoszeni przez osoby trzecie.

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej znajduje się na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

• Procedura wyłaniania kandydatów w konkursie Śląskiej Nagrody Naukowej z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (pobierz)
  • Regulamin konkursu Śląskiej Nagrody Naukowej (pobierz)
  • Klauzula RODO (pobierz)

Grafika promująca nabór do Śląskiej Nagrody Naukowej 2022. Wszystkie informacje zawarte w tekście