Sportowe osiągnięcia zawodników z UŚ

19.01.2022 - 14:29 aktualizacja 22.01.2022 - 13:11
Redakcja: wc-a
Tagi: osiągnięcia, sport

Studenci Uniwersytetu Śląskiego otrzymali medale podczas I edycji Akademickich Mistrzostw Śląska w narciarstwie alpejskim. 13 stycznia 2022 roku na stoku SKI Siglany w Wiśle sportowcy rywalizowali w konkurencji slalom gigant. Złoty medal otrzymała Natalia Heczko z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, z kolei brązowy medal wywalczył Jan Wawak z Wydziału Teologicznego.

Dzień później na stoku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Śląska w snowboardzie. Zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie. Pierwsze miejsce zdobył trener zespołu Adam Suchański z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ. W zawodach wzięli udział także studenci: Michał Szlachtowski i Alicja Różańska z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, Mikołaj Talij z Wydziału Prawa i Administracji, a także Karolina Dębska i Joanna Gut z Wydziału Humanistycznego.

Drużyna z Uniwersytetu Śląskiego 16 stycznia 2022 roku zdobyła również tytuł Akademickiego Mistrza Śląska w futsalu, zwyciężając we wszystkich meczach i zdobywając 18 punktów. W skład zwycięskiego zespołu UŚ weszli:

• Bartosz Gruszczyński, Jakub Dolecki z Wydziału Nauk Społecznych,
  • Mikołaj Polczyk, Łukasz Nierada, Paweł Barczak, Paweł Gruchalski, Igor Flak, Maksym Kisielov z Wydziału Humanistycznego,
  • Przemysław Żemła z Wydziału Nauk Przyrodniczych,
  • Mateusz Skowronek, Łukasz Ślęzak z Wydziału Prawa i Administracji,
  • Bartek Rejbicz, Mateusz Będkowski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych,
  • Daniel Kramarczyk i Bartosz Terlecki ze Szkoły Doktorskiej.

Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.

Tego samego dnia odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Śląska w tenisie ziemnym. Była to pierwsza edycja turnieju rozgrywana w systemie gier podwójnych. Uniwersytet Śląski reprezentowały dwie pary deblowe kobiet. Pierwsze miejsce zajęły Julia Wędrocha i Nadia Częścik z Wydziału Nauk Społecznych, natomiast na czwartej pozycji uplasowały się Maja Zamorska z Wydziału Humanistycznego oraz Julia Gackowska z Wydziału Prawa i Administracji.

Uczestniczki mistrzostw na podium z trzymanymi dyplomami

Natalia Heczko stojąca na pierwszym miejscu podium | fot. Bartosz Ligas

Uczestnicy mistrzostw stoją na podium trzymając dyplomy. Przed nimi odwrócony bokiem do kadru mężczyzna

Jan Wawak stojący na trzecim miejscu podium | fot. Bartosz Ligas

Zwycięska drużyna studentów UŚ pozuje do zdjęcia

Zwycięski zespół Akademickich Mistrzostw Śląskach w futsalu | fot. Przemysław Kądziołka