Spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą

10.04.2017 - 17:01 aktualizacja 10.04.2017 - 17:01
Redakcja: admin

19 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 w klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem (Katowice, ul. Warszawska 37) rozpocznie się organizowane przez Centrum Gender Studies przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą, które zostanie poświęcone książce zatytułowanej „Dogmat płci. Polska wojna z gender”. Wydarzenie adresowane jest nie tylko do osób naukowo zajmujących się gender studies, ale do wszystkich zainteresowanych burzliwą recepcją gender na gruncie polskim oraz współczesnym debatom dotyczącym równouprawnienia i polityki płci. Spotkanie poprowadzą dr Anna Chromik i mgr Michał Kisiel.

Maciej Duda – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, badacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego, autor artykułów naukowych oraz monografii pt. „Polskie Bałkany. Proza postjugosłowiańska w kontekście feministycznym, genderowym i postkolonialnym. Recepcja polska” (2013), współredaktor trzech tomów raportu „Gender w podręcznikach” (2016), stypendysta Narodowego Centrum Nauki. Jako trener antydyskryminacyjny współpracuje z instytucjami państwowymi, prywatnymi i pozarządowymi.