Spotkanie podsumowujące projekt Game Lab

28.09.2022 - 13:43 aktualizacja 29.09.2022 - 09:32
Redakcja: OO

W poniedziałek 26 września 2022 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gościli uczestnicy międzynarodowego projektu „Game Lab – International Laboratory for Game Studies and Design”, którego liderem jest UŚ (Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie). Na spotkaniu z władzami uczelni obecni byli wykładowcy i studenci LUCA School of Arts (Belgia), Tokyo University of Technology, School of Media Science (Japonia), Benemérita Universidad Autónoma de Puebla (Meksyk), School of Art at Northern Illinois University (USA) oraz Centrum Badawczego Game Lab w Cieszynie.

Gości powitał rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Ważną rolę projektu w procesie umiędzynarodowienia uczelni podkreślił w swoim przemówieniu prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski. Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak, dyrektor Centrum Badawczego Game Lab.

Następnie goście zwiedzili katowicki kampus UŚ – zostali oprowadzeni po Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, a także po Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, gdzie powitał ich prodziekan wydziału dr Adrian Robak, prof. UŚ.

W godzinach popołudniowych uczestnicy pojechali najpierw do Ostrawy, gdzie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Ostrawskiego brali udział w dalszych aktywnościach. Następnie na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie mogli zobaczyć wystawę prac studentów projektowania gier i przestrzeni wirtualnej.

Wizyta gości na UŚ była zwieńczeniem działań w ramach projektu Game Lab, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania podsumowującego projekt Game Lab | fot. Olimpia Orządała

Od lewej: prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor Centrum Badawczego Game Lab prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak | fot. Olimpia Orządała

uczestnicy spotkania