Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Spotkanie pt. „O powstrzymywaniu końca świata”

21.02.2020 - 08:00 aktualizacja 29.03.2022 - 11:26
Redakcja: OO
Tagi: nauki humanistyczne

W ramach cyklu „Sztuka Myślenia” 21 lutego 2020 roku o godz. 19.00 na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie odbędzie spotkanie pt. O powstrzymywaniu końca świata”, w którym udział wezmą prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz prof. January Weiner z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozmowę poprowadzą Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski.

Podczas wydarzenia zaproszeni goście będą starali się odpowiedzieć na takie pytania, jak: czy ludzki gatunek posiada gen autodestrukcji i samozniszczenie ludzkości jest nieuchronne; czy istnieją skuteczne mechanizmy jego powstrzymania; czy katechonem, powstrzymującym koniec, będzie nauka i technologia czy humanistyka i sztuka, a może powrót religii, polityczna mobilizacja lub nowa wrażliwość etyczna, przezwyciężająca indywidualne i narodowe egoizmy.

„Sztuka Myślenia” to organizowane cyklicznie spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami i krytykami, czyli tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Podczas wydarzenia zaproszeni goście uczestniczą w teatralnym performansie, a następnie przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami i wraz z publicznością szukają rozwiązania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: teatrwkrakowie.pl.

return to top