Spotkanie Rektora UŚ z olimpijką Alicją Klasik

23.08.2024 - 11:16 aktualizacja 23.08.2024 - 14:18
Redakcja: K.S

22 sierpnia 2024 roku odbyło się spotkanie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego z olimpijką Alicją Klasik – studentką kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

Studentka Uniwersytetu Śląskiego Alicja Klasik razem z drużyną szpadzistek zdobyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W walce o 3. miejsce Polki w składzie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka wygrały z Chinkami. Był to jubileuszowy, 300. medal polskiej reprezentacji w historii letnich igrzysk olimpijskich, a także pierwszy olimpijski krążek wywalczony przez Polki w drużynowej rywalizacji szpadzistek.

Alicja Klasik w kwietniu 2024 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski 2024 i tym samym zapewniła sobie start na igrzyska. Przygodę z szermierką zaczęła w wieku 8 lat i do dzisiaj nieustannie szlifuje swój talent.

Alicja Klasik stoi koło rektora uś z medalem olimpijskim

fot. Małgorzata Dymowska