Spotkanie studentów z ambasadorem Arturem Harazimem

23.02.2022 - 09:26 aktualizacja 24.02.2022 - 09:43
Redakcja: OO

W poniedziałek 21 lutego 2022 roku odbyło się spotkanie ambasadora Artura Harazima ze studentami kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, realizowanego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gość przedstawił studentom różne ścieżki kariery w dyplomacji, opowiedział o wymaganiach na aplikację dyplomatyczno-konsularną, a także podzielił się swoim bogatym doświadczeniem z pracy dyplomaty.

Ambasador Artur Harazim jest zawodowym dyplomatą. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Z MSZ związany jest od 1993 roku. Był m.in. naczelnikiem wydziału w Departamencie Prawno-Traktatowym, szefem zespołu przygotowującego traktat akcesyjny, pełnił również funkcję koordynatora wydziału ds. parlamentarnych i prawnych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, a także pełnomocnika ministra spraw zagranicznych ds. przygotowania przewodnictwa w Radzie UE.

W latach 1996–2001 pracował w Ambasadzie RP w Waszyngtonie, a w latach 2012–2016 był ambasadorem RP w Belgii. Ambasador Artur Harazim jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

ambasador Artur Harazim

Ambasador Artur Harazim | fot. Olimpia Orządała / Centrum Komunikacji Medialnej

grupa studentów w auli

Studenci międzynarodowych studiów nauk politycznych i dyplomacji | fot. Olimpia Orządała / Centrum Komunikacji Medialnej