Statuetka „Orła Piastów Śląskich” dla prof. Andrzeja Kowalczyka

29.12.2021 - 11:45 aktualizacja 30.12.2021 - 11:28
Redakcja: wc-a
Tagi: osiągnięcia

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wręczyła Laury Umiejętności i Kompetencji. Nagrodę specjalną „Orła Piastów Śląskich” otrzymał prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Wyróżnienie przyznawane jest w uznaniu szczególnych zasług i zaangażowania na rzecz przemian ustrojowych, społecznych, gospodarczych i politycznych kraju.

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk jest hydrogeologiem i wieloletnim nauczycielem akademickim związanym z Wydziałem Nauk Przyrodniczych UŚ (dawniej: Wydział Nauk o Ziemi). W latach 2008–2016 był prorektorem ds. nauki i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Śląskiego, a także rektorem Uniwersytetu Śląskiego od 2016 do 2020 roku.

Jako specjalista z dziedziny hydrogeologii, gospodarki wodnej i geologii środowiskowej brał udział w licznych projektach międzynarodowych, w tym związanych z Unią Europejską. Zaangażowany był także w projekty badawcze Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cenionego za kompetencje profesora powoływano w skład organów doradczych i naukowych – zasiadał w radzie naukowej Państwowego Instytutu Geologicznego.

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk | fot. Julia Agnieszka Szymala