Studenci i absolwenci WRiTV UŚ nagrodzeni na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie

27.06.2016 - 12:44 aktualizacja 27.06.2016 - 12:44
Redakcja: admin

25 czerwca 2016 roku w Koszalinie zakończyła się 35. edycja Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W gronie laureatów festiwalu znaleźli się studenci oraz absolwenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

W Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych nagrodzono etiudy, zreazlizowane na WRiTV UŚ:

• nagrodę specjalną Legalnej Kultury dla filmu krótkometrażowego za zaproszenie widzów do udziału w przemianie bohatera otrzymała Katarzyna Warzecha, reżyserka filmu „Pół roku Franka W.”,
  • Jantara za montaż filmu krótkometrażowego za wyczucie i wrażliwość w konstruowaniu opowieści filmowej otrzymała Agata Cierniak, montażystka filmu „Daniel” w reżyserii Anastazji Dąbrowskiej.

Nagrodzono również absolwentów Wydziału:

• Kuba Czekaj otrzymał nagrodę za reżyserię w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Filmowych oraz nagrodę dziennikarzy dla filmu pełnometrażowego za film „Baby Bump”;
  • Marcin Koszałka otrzymał nagrodę za zdjęcia w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Filmowych za film „Czerwony Pająk”, którego jest również reżyserem;
  • Weronika Bilska otrzymała nagrodę za zdjęcia w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za filmy „Więzi” i „Lila”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mlodziifilm.pl.