Studenci UŚ na obozach letnich w Pekinie, Shenyangu i Szanghaju

01.07.2019 - 11:44 aktualizacja 01.07.2019 - 11:44
Redakcja: admin

W ramach współpracy Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego z chińskimi uczelniami, takimi jak: North China University of Technology, Tianjin University of Technology, Beijing University of Technology, Northeastern University Shenyang, Shanghai International Studies University i Shanghai University of Traditional Chinese Medicine, 20 studentów Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyć będzie w letnich obozach w Chinach.

W ramach „Polish Youth Summer Camp”, organizowanego przez North China University of Technology, studenci wezmą udział w lekcjach języka chińskiego, poznają kulturę chińską m.in. na kursach parzenia herbaty, grania na tradycyjnych instrumentach muzycznych czy uczestnicząc w chińskich wydarzeniach kulturalnych. W programach letnich kursów uwzględniony został też czas na zwiedzanie najsłynniejszych zabytków, takich jak: Wielki Mur Chiński, Świątynia Nieba czy Zakazane Miasto.

Z kolei szanghajska letnia szkoła, której tematem jest tradycyjna medycyna chińska, oprócz nauki języka chińskiego proponuje zdobycie wiedzy na temat akupunktury, leczenia kamieniami i roślinami oraz masażu. Studenci, ugoszczeni przez Shanghai International Studies University oraz Shanghai University of Traditional Chinese Medicine, będą mogli zobaczyć ponadto m.in. fabrykę leków Kangqiao, ogrody Yu czy wodne miasto Jiangnan.

Letnie obozy organizuje również Beijing University of Technology. W programie przedsięwzięcia zaplanowano m.in. naukę języka chińskiego podczas intensywnego kursu, lekcję kaligrafii oraz poznawanie zabytków i kultury Pekinu i okolic.

Obozy letnie, stanowiące okazję do poznania kultury chińskiej, służą także wzmocnieniu współpracy między Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ a chińskimi uczelniami.